15 November 2016

5 kuud

Pojanupuke sai viiekuuseks. Hambaid pole sel kuul lisandunud, püüab roomama või käputama hakata, pole selge, kumma valib. Hetkel harjutab mõlemat, näis kumb nõks enne selgeks saab :) Päev enne sünnipäeva valmistasin lapsukesele ka süüa ;) sain ämma käest pool kõrvitsat, mille purkidesse ja sügavkülma tegin. Osa keetsin ka õuntega, mis ka maalt kaasa saime. Oma viiendal sünnipäeval sai esimesed ampsud kõrvitsat söödud. Sellist nägu, nagu Kirke kõrvitsapüree peale kunagi tegi, pojalt ei tulnud. Meeste värk, söök on au sees. Hakkame vaikselt üht püree-söögikorda tekitama, emme tahab ju jõulukuul õdede esinemisi vaatamas käia, siis on võimalik issil lapsele süüa anda :)


Poiss ja kass :)




















       
 Eelmise pildi titest ja kõutsist leiab siit.

04 November 2016

Aiandusest

Täna, kitsed aias :)
Nii nagu sel aastal alates juuni keskpaigast hooaeg aias metsa poole vedama hakkas, nii ta lõpuks sügisel sinna ka jõudis. Täsemalt öeldes, nüüd, kui juba nädalajagu on lumi maas olnud (küll jah, tegelikult maa seal all külmunud pole), on mul endiselt üles võtmata porgandid, peedid, ka jäid maha gladioolid (ilmselt oleks võimalik veel üles võtta ja külm pole neile liiga teinud) ja daaliad (nende juured ilmselt on külm endale saanud). Ja teistpidi on maha panemata küüslaugud :D

Aga teate, ma võtan seda täitsa külma rahuga. Porgandeid võib ka tavel peenralt võtta, nendega ei juhtu mitte midagi, peedid olid nagunii juba väikesed järele jäänud, need tuleks lihtsalt kompsti vedada. Gladioolid oleks ju võinud ikka üles võtta ja oleksin seda kindlasti teinud, kui lumi poleks nii vara tulnud. Samas, varane lumi on nii tore, lastel lusti kui palju. Kindlasti sulab ta vahepeal ära ja siis ehk tuleb jälle tagasi, siis jälle uus rõõm. Mäletan veel ühte aastat, kui lund ei tulnud ega tulnud ja kui siis detsembris lõpuks tuli, oli järjepanu 4 kuud maas ja ei tahtnud märtsis kuidagi lahkuda. Siis oli lastel ka juba nii villand, et kelkusid ei tahtnud enam keegi näha.
Ka kasvuhoonest on vanad taimed välja vedamata. Eks ma kunagi talvel või  hiljemalt veebruaris, kui mõtted juba uues hooajas, teen selle ära või siis teeb abikaasa, kui on vaja kasvuhoonesse asju õuest ära ladustada ja kuivanud taimevarred ette jäävad.
Mis aga lilli veel puudutab, siis kui gladioolid jäävadki üles võtmata, siis ongi võimalus kevadel kõik uued osta ja see on ju ometi ka täitsa tore. Samuti on daaliatega, kevadel on nende valik nii suur ja lai, et pigem on raske valida ja tahaks nad kõik omale koju vedada, ainult et pole nii palju aias ruumi.

Uueks aastaks on mul muidugi ka juba mõtteid igasuguseid. Esimene on see, et teen aprillis kasvuhoonesse ühe lavatsi asemel kaks ja enamus taimi kasvatan ette hoopis seal, kasvavad aeglasemalt, aga on kompaktsemad (eriti lilled). Aga eks sellest lähemalt juba siis, kui aeg sinnamaale jõuab :)

01 November 2016

Reisist vol 2


Lastebassein
Rääkides reisimuljetest peale esimest postitust mõnede inimestega, tuli meelde veel mitemid asju, mille tahaks lisada, aga kuna esimene postitus oli juba niigi liiga pikk, teen uue. Loodan nüüd lühemalt hakkama saada.

Sisemaa mäed ja rannik
Esiteks. Enne reisi ikka pidasin Googlega nõu, et leida infot nii meie valitud hotelli kui üldse sealse eluolu, toidukohtade jm kohta. Nii sattusin ühe eestikeelse blogi peale, kus oli mainitud, et sel ajal kui nemad Basilicas majutusid (täpselt aasta enne meid), oli soe vesi leige, ei olnud dušil survet ega olnud ka internetti. Sellele infole tuginedes rääkisin kodus juba lastele ette, et võtke aga raamatud kaasa, et seal internetti pole, et telefonis olla (kuigi osad mängud ju netti ei vaja ;). Kohapeal aga selgus, et oli nii soe vesi, veesurve kui internett. Sooja veega on seal see teema, et tuleb kindlasti kontrollida, ega veepaagi soojendus pole välja lülitatud. Eriti just selles hotellis pidi külastajate tagasiside olema, et toateenindus lülitab selle alati välja ja sisse kolides tasub see üle vaadata. Kui oled juba sisse lülitanud, siis toateenindus enam välja ei lülita. Tube käidi meil iga päev koristamas. Sellega oli selline vahva lugu, et me üldse ei mõelnud selle peale, et kas päeval käib keegi tube koristamas või mitte, pigem eeldasime, et ei käi. Läksime siis teise päeva õhtupoolikul tuppa ja vanim piiga küsib, kes mu voodi on ära teinud? Nii saimegi teada, et päeval käiakse tube koristamas. Meil muidugi olid kohvrid keset elutoa põrandat laiali, neid keegi puutunud ei olnud, ilmselt siis koristati nende ümbert.  Järgnevatel päevadel tõstsin tühjakstehtud kohvrid toolile, et armsal koristajatädil, keda me koridoris ikka kohtasime, oleks kergem.

Teiseks. Jäi veel mainimata, et Basilicas oli igal õhtul (v.a. esmaspäev) ka väike õhtune programm õhtusöögi ajal. Kõige ägedamad tantsijad olidki kolmapäeva õhtul, mil me seda üldse ei teadnud. Tol päeval jõudsime õhtusöögile alles 7 paiku ja nad üsna pea alustasidki. Olid sellised kabaree-tantsu stiilis tantsijad, paljude erinevate kostüümidega. Iseäranis meeldis see šõu Kirkele ja Karmenile. Viimane tantsis ennastunustavalt tantsijatega kaasa, kui nemad viskasid end kivipõrandale pikali, tegi seda ka Karmen. Reede õhtul oli Kreeka õhtu. Selle õhtu leivanumber on pea peale laotav klaasidest torn. Ka Kirke sai sinna klaasi panna. Kokku laoti tol õhtul tantsija pähe 23 klaasi, viimased siis ikka redelilt ja iga klaasi vahel tegi onu mõned tantsusammud. Päris hirmutav oli mõleda, et kui see torn nüüd siis ümber kukub... tekkis tahtmine kätega pead kaitsta :) Peale torniladumist tegid esinejad veel traditsioonilist Kreeka tantsu, mille poole pealt otsiti tantsija rahva hulgast ja selleks ei osutunud keegi muu, kui minu abikaasa. Ikka see kõige traditsioonilisem Sirtaki tants.Viidatud video on illustratiivne nagu kirjutatakse piltide kohta ajakirjanduses, aga mul on olemas ka originaalvideo, mida filmisin naerust vappudes :) Kõikidel ülejäänud õhtutel lõi õhtusöögimeeleolu saksofonimängija.

Poja sai meil reisil olles 4-kuuseks. Kasvatas seal sel puhul välja oma teise hamba (jah, esimene hammas tuli juba nädal enne neljakuuseks saamist!) ja hakkas seal ka seljalt kõhuli pöörama. Selline tegus reis temal :)

Ehitustalgud

Kõva ehitamine käis meil teisel korrusel oktoobri viimasel nädalalõpul. Teisele korrusele tuleb meil 2 magamistuba, vannituba ja üks teoreetiliselt jahe hoiuruum, mida oleme plaaninud kasutada õunte ja hapendatud kurkide hoiustamiseks ja enam kui kindel on, et sinna koguneb ka muud tavaari, mis jahedat ei pelga. Kõik kokku ca 70 ruutmeetrit. Praeguseks oli abikaasa jõudnud niikaugele, et sai abivalmis töökäsi rakendada soojustuse panemiseks. Abilisteks olid mu vennad ja vanema venna poeg. Suurimad tänud neile! Soojustus sai pandud ja mõned vaheseinadki ehitatud. Nüüd polegi enam väga suurt kujutlusvõimet vaja, et ruumipaigutusest aimu saada. Töö käigus jõuti ka tõdemuseni, et hoiustatud õunad ju "hingavad" ja tekitavad sellega niiskust, kuid ventilatsiooni polnud siiani hoiuruumi ette nähtud. Kuna selleni jõuti peale lae soojustamist, tuleb abikaasal nüüd veidi laesoojustust lahti võtta ja ikkagi üks aurutoru sinna paigaldada. Hea, et see mõte peale kipsipanekut ei tulnud :D Soojustuse panek oli suur töö, ent paraku sellega veel toad valmis ei saanud. Tööpõld on endiselt lai. Mõned telefoniklõpsud ka, mis küll eriti midagi ei ütle. See uks, mis Kirke toast paistab, jääb garderoobikapi sisse ja viib läbi kapi vajadusel pööningule, kui on tarvis mõnedele torudele, juhtmetele või ventilatsioonile ligi pääseda.

Vaade Grete tuppa
Vaade Kirke tuppa




Vaade vannituppa
Vaade hoiuruumi